به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید سه شنبه، 26 تیر 1403
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

توصیه به مراقبت در مورد شرکت های بازاریاب

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00


امام جمعه حبیب آباد در خطبه های نماز جمعه 26 فروردین ماه مطرح کردند:
_ پیامبر خدا(ص) فرمودند:« العبادة سبعون جزءا و افضلها جزءا طلب الحلال»
برترین جزء عبادت، طلب حلال است.

برخی شرکت های هرمی در سال های قبل در شهرستان ما فعالیت خود را شروع کردند و مدّعی بودند که فعالیت آنها مشروع و مجاز است و ما قبلا تذکر دادیم که این کارها مشروع نیست و مراجع معظم تقلید هم فتوا بر عدم جواز آن داده اند.
اخیرا، برخی شرکت های بازاریاب با اسامی دیگر به فعالیت پرداخته اند و مصّرانه به دنبال جذب مشتری هستند و لذا برخی افراد از مشروعیت کار آنها سوال می کنند. ما از کیفیت فعالیت این شرکت ها به طور تفصیلی اطلاع نداریم ولی مطابق توضیحی که افراد هدف و دعوت شده می دهند این فعالیت ها مشکوک است و باید بررسی شود، اینها هم مانند شرکت های بازاریاب سابق، جذبشان مبتنی بر انجام یک سری عملیات روانی بر روی طعمه ها است که آنها را به دام بیندازند و این راه ها را در طی جلساتی به افراد آموزش می دهند ولی شما عزیزان را به یک مطلب توجه می دهم و آن این که هرگاه از شما برای سرمایه گذاری یا خرید محصولات یک شرکت، دعوت کردند و با شگردهای مختلف روانی، اصرار بر جذب شما دارند، به آنها و فعالیت آنها شک کنید و از افراد آگاه و مسلط بر مسائل شرعی تحقیق کنید و تا اطمینان خاطر پیدا نکردید که کار آنها حلال و مشروع است در این خصوص اقدام نکنید.
نکتۀ دیگر: بر فرض این که فعالیتشان مجاز باشد شما ملاحظه کنید نوعا کالاهایی که عرضه می کنند، کالاهای غیر ضروری و یا تجملی است که مشتریان خود را به سوی مصرف گرایی و بعضا زندگی تجمّلی و اشرافی سوق می دهند و عملا از جذب سرمایه ها در کارهای اساسی و زیربنایی کشور مانند تولید _که مساله مهم کشور ما است_ ممانعت به عمل می آورند.

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید