به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید یکشنبه، 30 خرداد 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

فراز هایی از خطبه های نماز جمعه حبیب آباد

توسط : admin
تاریخ : 2-08-1399, 17:54
بازدیدها : 315
فرازهایی از خطبه های نماز جمعه حبیب آباد که در تاریخ 99/08/02 توسط امام جمعه محترم، حجة الاسلام و المسلمین سید محمد مؤمنی مطرح شد:
- خداوند متعال در قرآن هم پیامبرش را امر به صبر فرموده و هم امّت اسلامی را و امام حسن عسکری (ع) در فرازی از فرمایشاتش بعد از امر به صبر نمودن در سختی‌ها و گرفتاری‌های زندگی، مطلبی را بیان فرموده اند که توجّه بدان، و نگاه کردن به شداید و سختی‌های زندگی از این دیدگاه، تحمّل و تاب آوری انسان را تقویت می‌نماید می‌فرماید: «ربما کانت الغِیَرُ نوعاً من أدب الله ...» غِیَر به معنای "حوادث الدّهر المُغَیَّرة" است یعنی بسا حوادث و رخدادهایی که باعث تغییر و تحوّل در زندگی انسان‌ها می شود، اینها یک نوع ادب الهی است و برای تربیت نمودن انسان لازم است. اگر افراد با این دید با مشکلات روبرو شوند و بدانند همراه با بلاها و شداید، الطاف و مراحم خفیّه پروردگار وجود دارد، مسلّماً صبر و تحمّل آنها افزایش می‌یابد.
- نیروی انتظامی، به جهت تلاش‌های بی وقفه در حفظ نظم و امنیت، اقتدار توأم با مهربانی و نیز مقابله با منکَرات با اقدامات ابتکاری مورد تقدیر مقام معظم رهبری قرار گرفت، انتظار مردم از مقامات قضایی این است که هنجار شکنان و مجرمان سابقه دار و اراذل اوباش به سزای اعمالشان برسند تا سطح جامعه امن شود و قُضات محترم، با تساهُل و مسامحه با آنها رفتار نکنند تا زحمات این نیروی خدوم و محترم به هدر نرود.
- تولید سامانۀ راهبردی و بومی باور 373 که در رزمایش مشترک ارتش و سپاه با عنوان "مدافع آسمان ولایت 99" اهداف دورایستا را با موفقیت مورد هدف قرار داد، گام بسیار مهمی در تأمین امنیت هوایی کشور است. این سامانه که توسط دانشمندان جوان ایرانی، طراحی و اجرا شده است، تاکتیک های دشمن را در فواصل دور، قبل از این که به منطقه ورود کنند کشف و شناسایی کرده و مورد اصابت قرار داده و منهدم می‌کند.
- امروز صاحب نظران آمریکایی و رسانه های همسو با آمریکا، به شکست آمریکا در این جنگ تحریمی و تحریم تسلیحاتی ایران اعتراف می‌کنند.
- از اخبار امیدوار کنندۀ هفتۀ گذشته تعامل مجلس با وزرای اقتصادی دولت و نیز جلسات متعدد رئیس مجلس با مسئولین اجرایی در موضوع مشکل تورم و گرانی بود که اثر مثبت در بازار را به همراه داشت و قیمت سکّه و ارز و خودرو را کاهش داد. ضمن تقدیر از تلاش‌های جهادی مجلس، انتظار مردم از مسئولین اجرایی و دولتیان این است که در این خصوص کمال همکاری را داشته باشند.
- کرونا در چند روز اخیر رکوردشکنی کرد و آمار مبتلایان و بستری شدگان و جان باختگان کرونا بسیار بالاست و ستاد کرونا هم اِعمال محدودیت های شدید را در 43 شهر بحرانی تصویب کرد که البته مقابله با شیوع کرونا، همراهی و همکاری عمومی را می طلبد.

موضوع : خطبه ها ونکته ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید