به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید چهارشنبه، 28 مهر 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

محکومیت اقدام زبونانۀ نشریه فرانسوی در نماز جمعه 21 شهریور 99

توسط : admin
تاریخ : 22-06-1399, 15:58
بازدیدها : 1023


حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مومنی پس از حمد و ستایش خداوند متعال و دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی خاطر نشان کرد: تقوای خدا را پیشه کنید، تقوای خدایی که ما همه به سوی او باز می گردیم و خداوند هر کار خوب و بدی را که انجام داده باشیم حفظ نموده به ما می رساند.
امام جمعه حبیب آباد فرازی از مواعظ امام سجاد(ع) – در خطاب به مردمی که برای نماز جمعه در مسجد النبی(ص) اجتماع می نمودند – را در موضوع پرهیز از دنیا دوستی و دل بستن به دنیا مطرح کرد و گفت: میل به دنیا انسان را شقی و بدبخت می نماید تا حدی که با علم و آگاهی امام زمانش را شهید می کند.
وی افزود: فکر نکنید که مردم زمان سیدالشهداء (ع)، امام حسین (ع) را نمی شناختند، بلکه او را کاملا می شناختند اما برای طلب دنیا به جنگ حضرت سیدالشهداء (ع) رفتند.
خطیب جمعه حبیب آباد با بیان حدیثی از پیامبر اسلام (ص) درباره ازدواج و فرزند آوری، اظهار کرد: حضرت فرمود: تناکحوا تناسلوا تکثروا… ازدواج کنید و فرزند بیاورید تا زیاد شوید که من به بسیاری امتم مباهات می کنم.
وی در ادامه بیان کرد: سیاست های کنترل جمعیت در آغاز دولت سازندگی – به جهت برخی مصالح مقطعی – برای مدت 5 سال به مرحله اجرا درآمد که متاسفانه به علت غفلت مسئولین و بی توجهی آنان، این سیاست ها به مدت ۲۱ سال ادامه یافت تا اینکه مقام معظم رهبری در سال ۹۱ در این خصوص هشدار دادند و با وجود ابلاغ سیاست های کلی جمعیت در سال ۹۳ از سوی ایشان، دولت ها و مجلس ها اقدام شایسته و بایسته ای انجام نداده اند.
حجت الاسلام والمسلمین مومنی در ادامه خاطر نشان کرد: کشور به سوی پیری جمعیت و کاهش نسل جوان پیش می رود که خواست دشمن هم همین است؛ سن ازدواج بالا رفته و فرزند آوری بسیار محدود یا متوقف شده است که یکی ازعلت های این مسئله بی رغبتی خود خانواده ها است به سبب مشکلات اقتصادی موجود و علت دیگر آن تغییر باورها و تقلید از سبک زندگی غربی است.
وی با بیان اینکه هم اکنون آمریکا و صهیونیسم مشکلات زیادی را در داخل کشور خود دارند افزود: تمام برنامه های آن ها در منطقه با شکست مواجه شده، بنابر این دست به توهین می زنند، که توهین هم کار شخص بی منطقی است که نتوانسته به اهدافش برسد.
حجت الاسلام والمسلمین مومنی با اشاره به اقدام خبیثانه نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) اظهار کرد: آنها سعی دارند با پخش و توزیع کاریکاتور هایی مضحک و توهین آمیز نسبت به مقدسات مسلمانان توهین کنند و سعی در تخریب چهره های بزرگ و شاخص دین دارند تا بلکه بتوانند با تحریک مسلمین، مردم دنیا را از توجه به مشکلات داخلی و ناکامی هایشان دور ساخته و به جهان اسلام معطوف سازند و چه بسا برخی عناصر تکفیری را خود آن ها تحریک کرده تا دست به اقدامی خشن بزنند و اسلام هراسی به راه بیاندازند؛ البته دشمنان بدانند که این توهین به طور قاطع جواب داده خواهد شد.
وی در آخر خطبه ها با محکوم کردن اقدام خبیثانه ی نشریه ی فرانسوی که با تایید نمازگزاران جمعه همراه شد اظهار داشت: ما از علما و نخبگان جهان اسلام و همچنین سازمان همکاری اسلامی واکنش قاطعانه و معقول و حساب شده به این اقدام زبونانه دشمن را خواستاریم.

موضوع : خبرها / اخبار و اطلاعیه ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید