به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید سه شنبه، 12 مهر 1401
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه 4 خرداد 97

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00
نماز جمعه 4 خرداد 97


برگزیده ای از خطبه اول:

از جمله حرمات الله، حرمت اسلام است.
_ هرکس شهادتین گفت و به توحید خدا و رسالت خاتم الانبیا(ص) گواهی داد، جان و مال او محفوظ و محترم است مگر در مواردی که در فقه استثناء شده است.
_ لازمه ی شهادتین، «اقرار بما جاء به النبی(ص) من عندالله» است.
اقرار به واجبات ضروری اسلام، که نزد تمام مذاهب اسلامی مورد پذیرش است و در روایات از آنها به عنوان «دعائم اسلام» یعنی ارکان اسلام تعبیر شده، لازم می باشد و منکر آن مرتدّ و تارک غیر منکر، فاسق است.
_ واجبات مهم اسلام عبارت است از: پنج نماز شبانه روز، روزه ی ماه رمضان، زکات، حجّ و ولایت علی و آل علی.
_ هرکس حرمت اسلام و احکام اسلام را رعایت نکند،حرمت ندارد «الحرمات قصاص».
_ روزه خواری منکر است و حرام و کیفر سخت دارد. کسانی که با این منکر، مواجه شوند و بی تفاوت بمانند و تذکر ندهند و مقامات قضایی و کسانی که باید برخورد کنند اگر کوتاهی کنند، همه مسئول اند.

نماز جمعه 4 خرداد 97


موضوعات و گزیده ی خطبه دوم:

_ توصیه به قدردانی لحظات ماه مبارک، خصوص ایام البیض آن. / ولادت امام حسن مجتبی(ع) در 15 این ماه و اشاره ای به شخصیت آن حضرت و روز اکرام و توصیه به دستگیری از نیازمندان. / وفات حضرت ام المومنین خدیجه کبری(س) در 10 ماه رمضان و بیان گوشه ای از شخصیت آن بزرگوار.
_ مساله مهم امروز کشور و فتح خرمشهری که امروزه در پیش رو داریم جنگ اقتصادی است که آمریکا و هم پیمانانش بر علیه ما به راه انداخته اند.
_ فصل الخطاب مواضع برجامی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات آینده با اروپا، بیانات بسیار مهم مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام (96/3/2) با ایشان است.
این بیانات در دو محور عمده ایراد شد:
1- مسائل داخلی که در مواجهه با مشکلات چگونه عمل کنیم؟
2- مسائل خارجی در این قسمت هم به دو محور عمده پرداختند: یکی مساله آمریکا که رسما از برجام خارج شد، دیگر مساله ی سه کشور اروپایی که صحبت ادامه مذاکرات با آنها مطرح است. ایشان با بیان تجربیات ششگانه و درس گرفتن از آنها نقشه راه آینده ی کشور را در این خصوص ترسیم نمودند.
_ اما در مورد آمریکا، بیان کردند: ایران نمی تواند با آمریکا تعامل داشته باشد چون اولا این کشور به تعهدات خود پایبند نیست و ثانیا درصدد براندازی نظام و گرفتن مولفه های قدرت ایران (و عوامل اقتدار آن) است.
هر چند صحبت براندازی چیز تازه ای نیست و از اول انقلاب تاکنون مقامات رسمی آمریکا از آن سخن گفته اند و این آرزو را به گور می برند ولی در مقام مذاکره اگر قصد جدی بر تعامل داشته باشند نباید مطرح شود.
_ اما در مورد اروپا ما با اروپا دعوا نداریم اما به این اتحادیه نیز بی اعتمادیم سه کشور در حساس ترین موارد با آمریکا همراهند.
_ شرط هرگونه مذاکره با اروپا، گرفتن تضمین های قطعی است از جمله:
1- ثابت کنند بدعهدی های سابق را نخواهند داشت.
2- اروپا باید متعهد شود بحث موشکی و منطقه ای ایران را مطرح نکند.
3- با هرگونه تحریم ایران مقابله کنند و مقابل تحریمهای آمریکا بایستد.
4- فروش کامل نفت ایران را تضمین کند.
5- بانکهای اروپایی باید تجارت با ایران را تضمین کنند.
_ اما در مورد مسائل داخلی مسائل اقتصادی را به برجام گره نزنیم. مساله اول کشور، مساله اقتصادی است و اقتصاد مقاومتی علاج همه مشکلات کشور است و امروز با توجه به اقدامات دشمن، باید بخشهایی از اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار گیرد فعالیت های دولت باید با گسترش خدمات ادامه پیدا کند. با تکیه بر ظرفیت های داخل مشکل غیر قابل حلی وجود ندارد. مسئولین باید به وظایف خود عمل کنند.

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97

نماز جمعه 4 خرداد 97


سخنران پیش از خطبه های این هفته، سرهنگ شفیعی فرمانده محترم ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار بود که در موضوع فتح خرمشهر و دستاوردهای آن به ایراد سخن پرداخت.

نماز جمعه 4 خرداد 97

موضوع : خطبه ها ونکته ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید