به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه مورخ 94/12/28

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00
نماز جمعه مورخ 94/12/28

خطیب جمعه حبیب آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی به بیان آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام در خصوص موضوع قسم پرداختند.
حاج آقا مومنی در ادامه با تبیین انواع قسم در فقه اسلامی و احکام کلی آن ، قسم تحقیقی که یکی از انواع قسم می باشد را تشریح نمودند و با استناد به روایات وارده ، برخی از آثار و عواقب قسم دروغ (کوتاه شدن عمر انسان، خالی شدن شهرها از سکنه و ...) را بیان کردند.
امام جمعه حبیب آباد در خطبه دوم پس از سفارش مجدد به تقوای الهی، به موضوع نوروز از دیدگاه ائمه معصومین علیهم السلام پرداختند و با بیان احادیثی از امیر مومنان حضرت علی علیه السلام و امام صادق علیه السلام، همگان را به رعایت تقوای الهی در این ایام و توجه به سنت های پسندیدۀ نوروز که مورد تأیید شارع مقدس نیز می باشد (خانه تکانی و نظافت، صله ارحام و ...) توصیه نمودند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روز بیست و نهم اسفند و ملی شدن صنعت نفت و گرامیداشت تلاش افرادیکه در به ثمر رسیدن این نهضت مجاهدت نمودند، گفتند : امروزه نیز دولتمردان و مردم عزیز کشور اسلامی ایران باید با نهضتی دیگر در این صنعت ، نسبت به استفاده این نعمت خدادادی در چرخۀ تولید کشور خودمان و تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.
خطیب جمعه حبیب آباد در پایان خطبه دوم و در ایام پایانی سال 94 ، یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشتند.

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید