به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید سه شنبه، 12 مهر 1401
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00
خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97


خطبه های نماز جمعه حبیب آباد برخوار
مورخ7 اردیبهشت 1397 ش مصادف با دهم شعبان المعظم 1439 ق


برخی موضوعات خطبۀ اول :

- رسالت بزرگ امام زمان علیه السلام – که در روایات عامه و خاصه به نحو متواتر آمده – گسترش عدالت در تمام جهان و ریشه کنی ظلم و ستم است، تحقق عدالت به معنای واقعی و به طور کامل و در تمام مراتب انسانیت و گسترش آن در تمام عالم که مقصد تمام انبیای الهی بوده است، فقط به دست آن حضرت صورت می پذیرد. انبیای عظام با این که برای اجرای عدالت آمدند ولی با وجود موانعی که ستمکاران و طاغوتیان برای آنها ایجاد می کردند ، به این امر موفق نشدند.
- لزوم بر پایی جشن های نیمه شعبان همراه با معرفت وعقلانیت و به دور از گناه و مردم آزاری
- لزوم تبیین معیارها و ویژگی های جامعۀ مهدوی - با استفاده از روایات – در اجتماعات نیمه شعبان توسط روحانیت محترم
- بهترین فرصت در طول عمر هر انسان ، دوران جوانی او است ، روز یازدهم ماه شعبان که مزین به نام مبارک حضرت علی اکبر است، روز جوان نامیده شده تا جوانان جامعۀ اسلامی از آن حضرت – که به مدارج عالی کمال و رشد معنوی رسیده بود – الگو بپذیرند و سرمایۀ ایمان و علم و تقوا بیاندوزند که سعادت دنیا و آخرتشان تأمین شود.
- بهترین کار برای جوان – طبق حدیث امام صادق علیه السلام – مشغول شدن به تعلیم و تعلم علم و دانش مفید و تحصیل تقوا است که اگر چنین نکند و خود را معطل بدارد – با توجه به نیروی جوانی – دچار گناه خواهد شد و آیندۀ خود را نابود خواهد کرد.
- جوانان قدر جوانی خود را بدانند و بهترین استفاده را از این فرصت طلایی عمر خود ببرند و دیگران به ویژه مسئولان نیز قدر جوانان مومن و انقلابی و توانمند و دارای فکر و ابتکار را بدانند و با برنامه ریزی صحیح از این ظرفیت عظیم کشور ، بهره برداری نمایند.


خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97


برخی موضوعات خطبه دوم :

- روز شوراها (9 اردیبهشت) و برخی توصیه ها به اعضای شورای اسلامی شهر
- روز سرباز گمنام (نیمه شعبان = 12 اردیبهشت) و تقدیر از تلاش ها و فداکاری ها و اقدامات موثر و خالصانه نیروهای وزارت اطلاعات – که مجموعۀ برآمده از انقلاب است – در جهت تأمین امنیت مردم و حفظ اقتدار کشور اسلامی ، در عرصه های مختلف : از مبارزه با تروریسم ، برخورد با جریان های انحرافی و ساختار شکن، مقابله با فساد های اقتصادی و باندهای کلان مواد مخدر، مقابله با جنگ نرم و عملیات روانی دشمن و شکار جاسوسان و ...
- لزوم توجه به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان وزارت اطلاعات با ایشان در تاریخ 29/01/97 :
1) آمادگی و هوشیاری همه جانبه تمام نیروهای وزارت اطلاعات در عرصه های پنجگانه جنگ بزرگ و پیچیده دشمن علیه نظام اسلامی
2) انقلابی ماندن و حرکت کردن تمام کارکنان وزارت
3) عدم تعلق وزارت به یک دستگاه یا جریان خاص سیاسی، بلکه جناح وزارت اطلاعات، جناح انقلاب است و متعلق به همه
4) دقت و مراقبت کامل در انجام وظیفه به ویژه درجلوگیری از نفوذ دشمن
- روز جهانی کار و کارگر (11 اردیبهشت) و تقدیر از کارگران که عامل اصلی پیشرفت کشور اند.
- روز معلم (12 اردیبهشت) و سالروز شهادت آیت اله شهید مطهری و تقدیر از تلاش معلمان دلسوز و مومن
- شغل تعلیم و تربیت ، شغل انبیاء است و بسیار مقدس و ارزشمند ، در کنار این شرافت شغلی ، توجه به مسئولیت بالای معلم نیز لازم است که معلمان ، تربیت نسلی را به عهده دارند که آینده سازان کشوراند پس نسلی تربیت کنند مومن و انقلابی و متأدب به آداب اسلامی.
- از جمله مسائل شهرستان، بحث تعیین فرماندار جدید است. آن چه از مسئولین امر در این موضوع ، مورد انتظار است با توجه به اقتضائات شهرستان برخوار، انتخاب فردی است که مومن و انقلابی و ولایتمدار باشد و در عمل ولایتمداری خود را نشان داده باشد نه در حرف و شعار، مردمی باشد و اولویت او کار مفید و خدمت باشد نه سیاسی کاری که هر روز تنشی در سطح شهرستان ایجاد کند، وامدار عده ای خاص یا جریان و حزبی نباشد، و تعامل خوب و مثبت با ائمه جمعه و نماینده شهرستان داشته باشد.
- حمایت قاطعانه از اقدامات و عملکرد نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در عمل به وظایف قانونی و برخورد با قانون گریزان و متعرضین به نظم و امنیت کشور و پاسخ قاطع به هنجارشکنان و همچنین تقدیر از کارکنان خدوم و زحمتکش این نیرو و توصیه به مراقبت و دقت بیشتر در اجرای صحیح اهداف و رسالت نیروی انتظامی و عمل به وظایف قانونی محوله به ایشان.


خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

خطبه های نماز جمعه 7 اردیبهشت 97

موضوع : خطبه ها ونکته ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید