به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید جمعه، 5 آذر 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه 23 تیر 96

توسط : admin
تاریخ : 23-04-1396, 08:12
بازدیدها : 972
نماز جمعه 23 تیر 96


خطبه اول:
_ پیامبر خدا (ص) فرمود: خداوند، مؤمن ضعیف بی دین را دشمن می دارد. سؤال کردند: مؤمن ضعیف بی دین کیست؟ فرمود: کسی که نهی از منکر نمی کند.
_ از شرائط امر به معروف و نهی از منکر، عدم خوف ضرر است چه ضرر نفسی چه عرضی و آبرویی و چه مالی، ضرر حالی یا استقبالی، نسبت به خود ناهی از منکر یا یکی از متعلّقین و دوستان او.
_ معیار و ملاک خوف ضرر، خوف عقلایی است و ضرری که قابل اعتناء و توجه باشد./ اگر مردم به همان مقداری که برای امور دنیای خود، خطرپذیر هستند و از ضرر کردن پروا ندارند، برای نهی از منکر هم، خطرپذیر شوند، این واجب بزرگ، متروک نمی ماند.
_ ترک نهی از منکر، به جهت حبّ دنیا است./ برخی ملاحظات واهی مانند ملامت دیگران، یا رنجش خاطر مردمان، یا دشمن پیدا کردن و... موجب ترک این واجب بزرگ می شود در حالی که هرکس برای خدا، امر به معروف و نهی از منکر کند خداوند او را عزیز و بزرگ می نماید.
خطبه دوم:
_ سالروز شهادت امام صادق(ع) و لزوم تکریم و بزرگداشت و اقامه عزای آن حضرت(ع)
_ هفته های پایانی دولت یازدهم و نزدیک شدن به مراسم تنفیذ حکم و تحلیف رئیس جمهور و در جریان بودن رایزنی ها برای انتخاب وزرا./ لزوم ترمیم کابینه و انتخاب وزرایی توانمند، کارآمد، انقلابی، جهادی، ولایتمدار، دشمن شناس، ساده زیست و مردمی ./لزوم تحقق وعده های داده شده.
_ اهمیت آزادسازی موصل و تبریک این پیروزی بزرگ/ نقش برجسته مرجعیت دینی و اتحاد و همبستگی در این پیروزی/ لزوم هوشیاری مردم و مسئولان عراقی نسبت به توطئه های پساداعش.
_ دور جدیدی از بحران آفرینی آمریکا در منطقه از راه های مختلف از جمله ایجاد تفرقه و اختلاف بین کشورهای منطقه ( ایران هراسی، بحران قطر، ایجاد دشمنی های ساختگی مانند اختلاف شیعه و سنی، طرح رفراندوم کردی و...)
_ ایجاد بحران در منطقه خلیج فارس، به نفع اقتصاد کشورهای فرا منطقه ای به ویژه آمریکا است.

نماز جمعه 23 تیر 96

نماز جمعه 23 تیر 96

نماز جمعه 23 تیر 96

نماز جمعه 23 تیر 96

نماز جمعه 23 تیر 96

موضوع : خطبه ها ونکته ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید