به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید جمعه، 5 آذر 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه 16 تیر 96

توسط : admin
تاریخ : 17-04-1396, 03:55
بازدیدها : 920
نماز جمعه 16 تیر 96

خطبه اول:
- امر به معروف و نهی از منکر واجب کفایی است(بیان معنای واجب کفایی) / امر به معروف یعنی واداشتن و دستور دادن به کارهای نیک و واجب و نهی از منکر یعنی منع و بازداشتن از کارهای حرام. لذا این دو عنوان با عناوینی مانند: دعوت به خیر ونیکی، تبلیغ و بیان احکام، موعظه، ارشاد و اعلام الجاهل متفاوت است./ فراگیری شرائط امر به معروف و نهی از منکر واجب است/ از جمله شرائط: علم آمر و ناهی به واجب و حرام است/ برخی احکام از ضروریات دین است مانند نمازهای یومیه، روزه ماه رمضان، زکات، حج... و حجاب و پوشش زنان؛ و برخی احکام، نظری است که باید یا از طریق اجتهاد یا از طریق تقلید از مجتهد جامع الشرائط آن را به دست آورد.
- روز و هفته عفاف و حجاب/ حجاب زنان از ضروریات و مسلّمات احکام اسلام است و وجوب آن، مورد اتفاق نظر تمام فرقه های اسلامی است./ اهمیّت حجاب برای عفت و پاکدامنی جوانان و سلامت روحی و روانی و اخلاقی جامعه/ علت مبارزه غرب با حجاب، ضدیّت آنها با معنویّت است. قدرت های مادی غربی، بر پایه دنیاگرایی و مادیّت بنا شده و شیفته ی قدرت و ثروت و لذت هستند، لذا برای رسیدن به این اهداف به مردمی مادی و به دور از معنویت نیاز دارند و از جمله نمادهای معنویّت و دینداری جامعه، حجاب است از این رو با آن مخالف اند.

رئوس مطالب خطبه دوم:
- اشاره ای به شخصیت گرانقدر حضرت حمزه عموی والا مقام پیامبر خدا(ص) و اولین شهید بنی هاشم و نیز حضرت عبدالعظیم حسنی از امامزادگان جلیل القدر به مناسبت 15 شوال سالروز شهادت حضرت حمزه و وفات حضرت عبدالعظیم
- اهمیت آزادی موصل عراق و پاکسازی آن از جنایتکاران داعش./ نقش آفرینی عوامل متعدد در این پیروزی: وجود مرجعیت دینی( وفتوای جهاد آیه الله سیستانی)، نیروهای داوطلب مردمی( الحشدالشعبی) و اتحاد و همبستگی نیروهای عراقی/ از جمله پیام های این پیروزی، توانمندی عراق در حفظ امنیت خود بدون مداخله کشور های بیگانه است.
- توصیه به صرفه جویی در مصرف آب و برق و بیان برخی نکات در این مورد.

نماز جمعه 16 تیر 96

نماز جمعه 16 تیر 96

نماز جمعه 16 تیر 96

موضوع : خطبه ها ونکته ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید