به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید پنج شنبه، 7 بهمن 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان

توسط : admin
تاریخ : 16-04-1396, 07:07
بازدیدها : 870
امام جمعه محترم در روز پنجشنبه 15 تیر ماه 96 در مراسم تکریم مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان، جناب آقای بابایی و معارفه مدیر جدید، جناب آقای زارعان که در محل سالن شهدای 11 آبان ساختمان فرمانداری برگزار شد به اتفاق دیگر مسئولان محترم استانی و شهرستانی حضور یافته و دقایقی به ایراد سخن پرداختند.

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان


گزیده ای از سخنان امام جمعه محترم
الف) اهمیت آموزش و پرورش
_ آموزش و پرورش ترجمه ی آزاد از دو واژه ی تعلیم و تربیت است که برگرفته شده از قرآن و حدیث می باشد.
_ تعلیم در تمام انواع موجودات جریان ندارد بلکه زمینه و لیاقت و استعداد خاص می طلبد که در برخی انواع مانند نوع انسان وجود دارد.
_ تربیت نیز بر دو قسم است: تربیت عامّ که در تمام موجودات ساری و جاری است و همه در تحت تربیت حضرت رب العالمین قرار دارند و دیگر تربیت خاصّ که مخصوص نوع انسان است و آن هم یا اضطراری (و بدون اراده و اختیار انسان) است یا اختیاری است (که اراده ی آدمی در آن نقش دارد).
_ بخشی از تربیت اختیاری انسان به عهده ی آموزش و پرورش است و اکثر افراد جامعه در برهه ای از عمر خود که شخصیت آنها در آن برهه شکل می گیرد در اختیار این نهاد هستند.
_ در نزد حکمای اسلامی _ به تبعیّت از قرآن کریم _ تربیت و پرورش مقدم بر تعلیم و آموزش است و از این جهت بود که به جای : مقطع ابتدایی، آموزگار و دانش آموز تعبیر می کردند به : ادبستان و دبستان، ادیب و ادب آموز
_ تعلیم و تربیت دو رکن اساسی برای پیشرفت مادی و معنوی جوامع بشری است. مقام معظم رهبری در دیدار معلمان و فرهنگیان در 17 اردیبهشت امسال در این زمینه فرمودند:«آموزش و پرورش، زیر ساخت اصلی علم و تحقیق در کشور است. و قدرت، اعتبار و آبروی کشور بیش از هرچیز وابسته به نیروی انسانی است و معلمان هستند که سازنده ی نسل آینده و نیروی انسانی آن هستند. لذا هزینه کردن برای معلم (چه هزینه مادی و چه معنوی و علمی) از وظایف مسئولان و دولت است زیرا هزینه کردن برای معلم در واقع، سرمایه گذاری است.»
ب) نکاتی در مورد سند 2030 :
1- برای رسیدن به اهداف مشروع مورد نظر در این سند _ با وجود قانون اساسی و اسناد بالا دستی جمهوری اسلامی که مشتمل بر مواد و مطالب عالی تر و راقی تر از آن است _ ما به این سند نیاز نداریم.
2- برخی الفاظ و واژه های به کار رفته در این سند دارای ابهام است و قابل تفسیرهای مختلف می باشد و استعمال الفاظ دو پهلو و غلط انداز در متن قراردادها و توافق نامه ها _ که یا به طور مستقیم یا غیر مستقیم تعهد آور است _ ارزش حقوقی ندارد. (تعهدآوری غیر مستقیم این سند در بیانات رهبر انقلاب تبیین شده است)
3- از معایب این سند، در بخش آموزش آن این است که تمام هدف، مبحث آموزش است و از تربیت اخلاقی و انسانی افراد هیچ صحبتی نشده است.
4- جمهوری اسلامی ایران، اساسا برای رسیدن به اهداف مشروع این سند تشکیل شده و در این راه قدم برمی دارد. یونسکو باید قدرت های بزرگ مانند آمریکا را به اجرای این سند متعهد نماید که بالاترین نقض مواد این سند از جانب آمریکا صورت می پذیرد.

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان

مراسم تکریم و معارفه مدیران آموزش و پرورش شهرستان

موضوع : اخبار و اطلاعیه ها / گالری تصاویر

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید