به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه مورخ 21 اسفند ماه 94

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00
نماز جمعه مورخ 21 اسفند ماه 94


گزیده خطبه های نماز جمعه مورخ 21 اسفند 94

خطبه اول :

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مومنی، در خطبۀ اول پس از سفارش به رعایت تقوای الهی با اشاره به انحرافات بعد از پیغمبر اکرم (ص) گفتند : ریشۀ همۀ این انحرافات در یک کلمه خلاصه می شود و آن بی تقوایی و نترسیدن از خداست. ایشان با بیان کردن فرازی از خطبۀ غرّای فدکیه حضرت زهرا (س) بیان کردند که : حضرت ، عامل انحراف جامعۀ اسلامی را در دو نکتۀ مهم بیان می فرمایند که تمام جوامع با این دو خطر روبه رو هستند : 1) وجود افراد منافق و فرصت طلب در جامعۀ اسلامی که در مراکز حساس نفوذ می کنند. 2) بی تفاوتی جامعۀ اسلامی نسبت به منحرفین، کینه توزان و منافقان نفوذی .
امام جمعه حبیب آباد با بیان اینکه در قرآن کریم بیش از 300 آیه نسبت به منافقین داریم گفتند : نفاق انواع و اقسامی دارد. از جمله نفاق اعتقادی، نفاق اخلاقی، نفاق سیاسی و ... . مسلمین باید این نفاق ها را شناخته و فریب ظاهر سازی افراد را نخورند.
ایشان در پایان خطبۀ اول ضمن گرامیداشت ایام شهادت حضرت زهرا (س) و ایام فاطمیه و توصیه همگان به حفظ حرمت این ایام، از شیعیان و محبین آن حضرت خواستند در مجالسی که به جهت اقامۀ عزای دخت نبی مکرم اسلام (ص) ، صدیقۀ کبری، حضرت فاطمۀ زهرا (س) منعقد می گردد، حضور یابند.

خطبه دوم :

خطیب جمعه حبیب آباد در خطبۀ دوم پس از سفارش مجدد به تقوا، خود و نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی به ویژه در ایام پایانی سال و آغاز سال جدید سفارش نمودند و گفتند : موضوع چهارشنبه سوری امری خرافی است که دست دشمن در ترویج این مساله خرافی آشکار است و بزرگتر ها در جایی که می بینند جوانان دست به چنین اعمال خطرناکی ( که نتیجه ای جز بروز مشکلات برای خود و دیگران ندارد) می زنند حتما به آنها تذکر دهند و مراقبت داشته باشند.
ایشان افزودند : در این ایام پایانی سال و آغاز سال جدید، توصیه های نیروی انتظامی را جدی بگیرید به ویژه افرادی که دامداری دارند خود مواظب دام و احشام خود باشند و با توجه به محدودیت های نیروی انتظامی در زمینه امکانات و وسعت منطقه، همه محافظ اموال خود باشند.
حاج آقا مومنی در ادامه با اشاره به دیدار اعضای دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری با مقام معظم رهبری در هفته گذشته و بیانات مهم و تفصیلی ایشان، به برخی از نکات مهم به شرح زیر با استناد به بیانات معظمٌ له پرداختند :
- خوب درخشیدن مردم در انتخابات امسال
انتخابات مهم و پر معنا که با وجود تمام تبلیغاتی که بر علیه آن انجام گرفت، مردم با درصد بالایی در آن شرکت کردند. آزادانه و بدون هیچ اجباری با کمال امنیت و آرامش در یک فضای کاملا رقابتی که گروهها و جناحهای مختلف با شعارهای مختلف شرکت داشتند. انتخاباتی سالم و همراه با امانت داری برگزار شد که با رفتار نجیبانه و معقول نامزدهایی که رأی لازم را نیاوردند همراه شد.
- مردم در این انتخابات ، اعتماد خود به نظام اسلامی را به صورت عملی اثبات کردند اکنون نوبت مسئولان – چه مجلس خبرگان چه مجلس شورای اسلامی و چه دولت – است که به وظایف خود عمل کنندو وظایف را هم اجمالا بیان کردند.
ایشان با اذعان به این که کشور نیاز های بسیاری دارد اما باید اولویت های کشور مد نظر قرار بگیرد به سه مساله از اولویت ها اشاره کردند :
1)مساله اقتصاد مقاومتی که مشکلات اقتصادی کشور بدون آن برطرف نخواهد شد و کشور رشد نخواهد کرد.
2)جلوگیری از توقف جهش علمی . تقویت علم و سرعت گرفتن پیشرفت علمی لازم است تا اقتصاد دانش پایه محقق شود.
3)مصون سازی فرهنگی
امام جمعه حبیب آباد به نقل از سخنان رهبر معظم انقلاب، وظیفه مجلس خبرگان را انقلابی ماندن و انقلابی فکر کردن و انقلابی عمل کردن برشمردند و وظیفه مجلس شورای اسلامی را کمک به دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان نمودند و نسبت به مساله نفوذ که هم مسئولان و هم مردم آماج حملات آن هستند هشدار دادند. ایشان هجمه به شورای نگهبان و هرگونه تخریب آن را غیر اسلامی و غیر قانونی و غیر شرعی و غیر انقلابی بیان کردند و بر ارتباط و تعامل سازنده با تمام دنیا به جز آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کردند.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مومنی در پایان خطبه دوم با اشاره به برگزاری مرحله نهایی رزمایش موشکی سپاه با نام اقتدار ولایت از بامداد روز سه شنبه هفته گذشته گفتند : این رزمایش با هدف بازدارندگی و آمادگی نیروهای مسلح در هر لحظه برای دفاع از کشور انجام شد و این اولین رزمایش موشکی سپاه پس از پذیرش برجام بود که با پرتاب انواع موشکهای بالستیک در بُردهای مختلف از ارتفاعات از سطح زمین و از سیلوهای زیرزمینی همراه بود.
ایشان از تمام تلاشهای نیروهای مسلح که در جهت تقویت بنیه دفاعی و توان بازدارندگی کشور خدمات بسیار مهمی را صورت داده اند خصوصا از نیروی هوافضای سپاه تشکر نمودند و به ایشان خداقوت گفتند.


نماز جمعه مورخ 21 اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ 21 اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ 21 اسفند ماه 94

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید