به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید جمعه، 5 آذر 1400
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

توسط : admin
تاریخ : 29-02-1396, 09:38
بازدیدها : 826
نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه این هفته - به دلیل برگزاری انتخابات در محل مصلای نماز جمعه - در مسجد الزهراء (ملاقاسم) حبیب آباد اقامه گردید.
گزیده خطبه اول:
- لزوم اهتمام به امور جامعه اسلامی از جمله شرکت آگاهانه و با بصیرت در انتخابات
- بیان فرازی از وصیّت نامه سیاسی الهی امام(س) مبنی بر لزوم شرکت فعّال در انتخابات و اهمیّت انتخابات در سرنوشت کشور و اسلام
- تذکّر چند نکته در موضوع انتخابات(با توجه به بیانات مقام معظّم رهبری) :
1- کسانی که تاکنون رأی نداده اند، هرچه زودتر در اولین فرصت بر سر صندقهای رأی حاضر شده و رأی خود را -که از روی آگاهی و بصیرت انتخاب کرده اند - به صندوقها بیاندازند و به وظیفه دینی، ملی و انقلابی خود عمل کنند.
2- لزوم حفظ نظم و انضباط در سه مرحله ی قبل و بعد و حین انتخابات. این نظم و انضباط تاکنون به خوبی برقرار بوده و ان شاا... با هوشیاری مردم تا بعد از انتخابات، ادامه خواهد داشت، و راه سوء استفاده ی دشمنان بسته خواهد شد.
3- در کشور اسلامی ، انتخابات برنده و بازنده نداردبلکه برنده واقعی تمام ملت و نظام و کشور است و بازنده واقعی دشمنان آنها.
- هر نامزدی که رأی بیشتری آورد و انتخاب شد ، مسئولیت به عهده او گذاشته شده که باید با استفاده از نظرات کارشناسان، متعهد به انجام مسئوولیت به نحو احسن باشد و دیگر نامزدها هم به قانون تمکین کنند و نتیجه انتخابات را بپذیرند. ( خلاصه این که بعد از انتخابات تمام افراد رقیب با هم رفیق باشند و رقابت ها تبدیل به رفاقت گردد)
4 - مطابق قانون ، نظارت بر انتخابات، به عهده شورای نگهبان و اعلام نتایج به عهده وزارت کشور با تایید شورای نگهبان است.با وجود تأکیدات رهبر انقلاب به مسئوولین برگزاری انتخابات مبنی بر لزوم امانتداری و صیانت از آراء مردم ، و با وجود حدود یک میلیون و پانصد هزار نفر برگزار کننده انتخابات از عوامل اجرایی و نظارتی و سیصد و پنجاه هزار نفر نیروهای حافظ امنیّت انتخابات، و با وجود تعرفه های رأی با ضریب امنیتی بالا - که با بیش از ده کد امنیتی چاپ شده است - جای نگرانی نیست و ما با تخلفات قابل توجهی مواجه نیستیم، که دشمنان و عوامل آنها بتوانند دستاویزی برای فتنه انگیزی پیدا کنند.
عناوین خطبه دوم :
1- توصیه به قدر دانستن هفته پایانی ماه شعبان و توجه به دستور العمل هایی که امام رضا(ع) نسبت به روز های آخر این ماه به اباصلت داده اند.
2- دهه نکوداشت مساجد و مهیّا نمودن مساجد برای استقبال از ماه میهمانی خدا
3- روز 30 اردیبهشت ماه روز ملی جمعیت سالروز ابلاغ سیاستهای کلی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری در 30 اردیبهشت 93
- کاهش جمعیت مخصوصا جمعیت جوان، خطری جدّی برای آینده کشور
4 - فتح خرمشهر و عظمتی که جوانان رشید و غیور این کشور از حماسه و ایثار و مقاومت و پایداری در مقابل دشمن آفریدند از مقاومت 34 روزه و از آزادسازی خرمشهر در کمتر از 48 ساعت.
نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

نماز جمعه 29 اردیبهشت ماه 96

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید