به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید دوشنبه، 31 اردیبهشت 1403
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

توسط : admin
تاریخ : 10-10-1348, 13:00
نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94


خطبه اول :

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مومنی در خطبه اول نماز جمعه روز هفتم اسفند ماه پس از سفارش همگان به تقوای الهی گفتند : امروز از آن روزهایی است که نقش تقوا در تأمین سعادت و خوشبختی تمام افراد جامعۀ ما بسیار جلوه گر و پر رنگ است . روزی که مدتهاست همه در انتظار آن بودند فرارسید و هم اکنون رأی گیری انتخابات مجلسَین خبرگان و شورای اسلامی در شعب اخذ رأی در جریان است. کسانی که تا کنون موفق به رأی دادن نشده اند سعی کنند در اولین ساعات بعد از ظهر در این خصوص اقدام کنند و به تأخیر نیندازند و پس از تحقیق و بررسی در مورد نامزد شایسته و اصلح هر چه زودتر به جمع بندی برسند و با یک تشخیص صحیح و آگاهانه وظیفۀ شرعی خود را اداء کنند و سهم خود را در عزت و سربلندی کشور خود ایفاء نمایند.
خطیب جمعه حبیب آباد در ادامه نکات قابل توجهی را برای ایام پس از انتخابات متذکر شدند و گفتند : بخشی از این تذکرات مربوط به نامزدها و بخش دیگر مربوط به حامیان آنهاست.
1- پیش بینی نمایندۀ منتخب ، تا قبل از اعلام نتایج آراء کار صحیحی نیست. برخی نخواهند از ترفندی که بعضی فتنه گران در انتخابات سال 88 عملی کردند استفاده کنند و یک کاندیدا را پیروز انتخابات اعلام کنند تا شبهۀ تقلب در انتخابات را القاء نمایند. با کنترل و مراقبتی که هیئات اجرایی و نظارتی دارند این گونه شبهات قابل توجه نبوده و تقلب در سطح گسترده قابل قبول نیست.
2- کسانی که رأی لازم را نیاورده اند اصل انتخابات را زیر سوال نبرند. اگر هدف خدمت است، خدمت، تنها در مجلس نیست. جای خدمت و کار برای کشور فراوان است در بخش دیگر انجام وظیفه کنند.
3- اگر شکایتی هست از راه قانونی پیگیری شود. توصیۀ رهبری بر تمکین از قانون و نهادهای قانونی اختصاص به قبل از انتخابات و مرحلۀ تأیید صلاحیتها ندارد بلکه برای بعد از آن نیز هست قانون را بپذیرند. از تجمعات اعتراض آمیز بپرهیزند و آرامش جامعه را به هم نزنند.
4 - هر نماینده یا نمایندگانی که نامشان از صندوقهای رأی بیرون بیاید و مورد تأیید شورای نگهبان قرار بگیرد، هرکه باشد نمایندۀ منتخب همۀ مردم است. از سوی همه پذیرفته و مورد حمایت قرار بگیرد چرا که برای موفقیت خود به همدلی و کمک و یاری دیگر نامزدها و هواداران آنها نیاز دارد و هم نمایندۀ منتخب ، خود را نمایندۀ همه بداند و در خدمت همه باشد.
5 - پس از مشخص شدن نمایندۀ منتخب هم خود او و هم حامیان و هوادارانش از تجمعات و راه انداختن کاروانهای شادی خودداری کنند. اگر انتخابات را میدان مسابقه برای خدمت بدانید بُرد و باختی مطرح نیست حتی لفظ نمایندۀ پیروز را هم به کار نبریم. چون مسئولیت سنگینی به عهدۀ او آمده جای شادی و شماتت به دیگر نامزدها نیست در حقیقت پیروز واقعی یک انتخابات سالم و اسلامی ملت بزرگ ایران اسلامی است. هر که با انگیزۀ الهی و با قصد خدمت و انجام تکلیف و به جهت عزت و اعتلای کشور در انتخابات شرکت کرد مأجور است و پیروز، چون او هم در خلق حماسۀ شکوهمند ملی نقش ایفا کرده است.
امام جمعه حبیب آباد همچنین ضمن تأکید بر رعایت حرمت ایام فاطمیه (س) از رفتار تبلیغاتی معقولانه و با متانت هواداران نامزدها در بخش حبیب آباد که به اذعان مسئولین ، شور انتخاباتی با شعور همراه بود تشکر کردند.
وی در پایان خطبۀ اول در بیان آخرین تذکر بیان کردند :
6 - پرهیز از کدورت و تفرقه و جدایی. رقابت ایام انتخابات نباید بنای رفاقت ها را خراب کند. بعد از هیجان انتخاباتی باید آرامش حکمفرما شود. همه بدانند چه آنها که به مجلس راه یابند چه نیابند و چه حامیان آنها همه این امور، اعتباری و زود گذر است همه در محضر حق هستیم و آن چه در صحیفۀ اعمال ما ماندنی است، اعمال و رفتار ماست. آن چه موجب سعادت ماست صفای معنویت و خلوص بندگی و مهربانیها و احسانهاست. رقابتهای انتخاباتی نباید موجب تفرقه و دو دستگی و جدایی و دور شدن دلها از همدیگر باشد.

خطبه دوم :

حاج آقا مومنی در خطبه دوم نماز جمعه به توصیه به تقوا در مناسبتهای در پیش رو پرداختند و بیان کردند :
- شنبه 8 اسفند، روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است.
در سالهای نخست پیروزی انقلاب، نهاد امور تربیتی در نظام آموزش و پرورش کشور با هدف گسترش و تعمیق ارزشهای انقلاب اسلامی شروع به شکل گیری کرد و 8 اسفند 59 به همت شهیدان بزرگوار رجایی و باهنر ستاد امور تربیتی در مدارس کشور تأسیس شد.
استمرار و بقای هر جامعه مستلزم آن است که مجموعه باورها، ارزشها، رفتارها، دانشها و مهارتهای آن جامعه به نسلهای جدید انتقال یابد. مهمترین وسیله برای این انتقال، آموزش و پرورش است و مدرسه مهم ترین واسطه انتقال هم دانش و مهارت فنی است و هم واسطۀ تربیت اسلامی. که نیمی از رسالت آموزش و پرورش ، تربیت اسلامی است و امروز هم به جهت هجمۀ فرهنگی دشمن تربیت نونهالان و نوجوانان این کشور از اهمیت بسیاری برخوردار است.
وی ضمن تشکر از مسئولین محترم آموزش و پرورش شهرستان و همچنین تشکر از مسئولین محترم آموزشگاههای حبیب آباد - که نوعا افرادی متعهد و ارزشی هستند و دغدغۀ مسائل تربیتی را دارند - بیان کردند که این عزیزان در باب امور پرورشی اقدامات خوب و مثبتی داشته اند و در ادامه خواستار توجه ویژه و بیشتر به این بخش شدند.
- یکشنبه 9 اسفند ، روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان است و می بایست با رعایت و عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در باب اقتصاد مقاومتی این مهم توسط دولتمردان مورد توجه ویژه قرار بگیرد.
- ازچهار شنبه 12 اسفند هفته احسان و نیکوکاری را داریم که کمیته امداد امام (ره) به منظور تأمین نیازهای خانواده های مستمند در شب عید، اقدام به جذب کمکهای مردمی می کند. از روز دوازدهم در سطح مدارس شهرستان و روز سیزدهم در پایگاههای کمیته امداد مستقر در شهرستان و روز چهاردهم -جمعه آینده - در مصلاهای نماز جمعه. آخر سال است و همه در تدارک شب عید هستند به فکر نیازمندان هم باشید اگر خدا به شما نعمتی داد و از لطف خدا بهره مندید به دیگران هم خیر برسانید و احسان کنید.نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94

نماز جمعه مورخ هفتم اسفند ماه 94[/center]

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید