به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 بهمن 1397
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95

توسط : admin
تاریخ : 31-02-1395, 02:59
بازدیدها : 1463
گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95


گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 1395

قسمتی ازخطبۀ اول :

امام جمعۀ حبیب آباد در ابتدا همگان را به رعایت تقوای الهی توصیه کرده و گفتند : آنچه باعث نزول برکات و خیرات الهی است یکی ایمان است و دیگر پیشه کردن تقوا. خداوند در قرآن می فرماید : " و لو ان اهل القری آمنوا و اتقوا لفتحنا علیهم برکات من السماء و الارض." اگر مردم آبادیها ایمان بیاورند و تقوا پیشه کنند (در مرحله عقیده و عمل، عقیده صحیح و عمل صالح تحصیل کنند) برکات بسیار از آسمان و زمین بر آنها گشوده خواهد شد. در مقابل، اگر ایمان و تقوای الهی نبود از همین آسمان و زمین، عذاب خدا بر انسانها فرو می ریزد...
چه برکتی بالاتر از امام معصوم در عالَم،که عالَم به واسطۀ وجود او بر سرپاست. بالاترین برکت که ما امروز از آن بهره مندیم برکت وجود ولی الله الاعظم حجت ابن الحسن المهدی(عج) است. در جایی که پیغمبر خدا حضرت عیسی بن مریم (ع) می گوید : " جعلنی مبارکا این ما کنت ." خدا در قرآن سخن حضرت عیسی را نقل فرموده است که می گوید : خداوند وجود مرا مایۀ خیر و برکت قرار داد هر جا که باشم. عیسی این گونه است . آن بزرگواری که مطابق روایات در آخرالزمان (زمان ظهور) عیسی به او اقتدا می کند، مایۀ خیر و برکت نیست؟! بالاترین برکت و خیر عالَم، وجود ذی جود حضرت مهدی (عج) است. از برکت وجود امام زمان (عج) همۀ عالم بهره مند هستند همچنان که از آثار وجودی خورشید پشت ابر همه استفاده می برند. اما چه کنیم که از این وجود پر برکت امام زمان (عج) بیشتر بهره مند شویم؟
حاج آقا مومنی در مقدمه با اشاره به اینکه اکثر ادیان الهی به آمدن منجی و رهایی بخش بشریت در آخر الزمان اعتقاد دارند و پیروان اسلام، همه آن منجی را حضرت مهدی (عج) می دانند و درمیان فرق اسلامی، امامیه به این عقیده ممتازاند و به وجود مهدیِ حی و حاضر ایمان و اعتقاد دارند و با انتقاد از افرادی که در داخل جامعۀ شیعی به عنوان روشن فکر ، در مورد امام زمان (عج) شبهاتی را القاء می کنند ، به دیدار روحانیون استان تهران با مقام معظم رهبری در هفتۀ گذشته اشاره نموده و گفتند : مقام معظم رهبری وظایف روحانیت را امروز در سه بخش عمده بیان فرمودند. یک جا فرمودند ؛ " برای جهاد با شبهات خود را آماده کنید" یعنی برای روشنگری کردن و پاسخگویی به شبهات دینی آماده شوید. امروزه مجالس ما باید به گونه ای اداره و مطالب مطرح شود که مخاطب ما جواب را بگیرد نه اینکه ما خود شبهه را القاء کنیم بلکه باید مطالب به گونه ای بیان شود که مخاطب ما در مقابل شبهات بیمه گردد.
خطیب جمعۀ حبیب آباد در جواب به سوالی که مطرح نمودند برای بهره مندی بیشتر از وجود حضرت و تعجیل در ظهور آن بزرگوار، به کلام خود حضرت (عج) استناد نموده و با اشاره به قسمت اخیر توقیع دوم که از ناحیۀ مقدسه امام زمان (عج) به دست شیخ مفید (ره) در 23 ذیحجه سال 412 قمری رسیده و در کتاب شریف احتجاج آن را نقل کرده است گفتند : در آخر این توقیع، حضرت می فرماید : "و نحن نعهد الیک ایها الولی المخلص المجاهد فینا الظالمین..." من به سوی تو ای دوست مخلص ما ، ای کسی که با ظالمین در حق ما مجاهده می کنی (جهاد شیخ مفید، جهاد علمی و دینی بود) من با تو عهد می کنم که هر یک از برادران دینی تو که تقوای پروردگارش را پیشه کند و آن حقی که به گردنش دارد به حق دار برساند، این شخص از فتنه هایی که بر سرش سایه می افکند در امان است. اما شیعیانی که نسبت به نعمت های الهی بخل می ورزند در مورد کسانی که مأمور به صلۀ آنها هستند خسران دنیا و آخرت را به همراه دارند.
شاهد عرض من اینجاست که می فرماید : " و لو ان اشیاعنا ... " اگر شیعیان ما - که خداوند آنها را برای طاعت خود موفق بدارد - در حالیکه دلهایشان با هم مجتمع است (نسبت به همدیگر دلسوزند) به عهدی که بر عهدۀ آنهاست وفا کنند (چه عهد خدا چه عهد خلق) به ملاقات ما خواهند رسید (ملاقات ما با آنها به تأخیر نخواهد افتاد) ... "علی حق المعرفه و صدقها منهم بنا " علاوه بر آن ، معرفت حقه و صادقه هم به ما داشته باشند. پس دومین امر مهمی که برای تعجیل ظهور و رسیدن به خدمت حضرت (عج) لازم است شناخت واقعی و صحیح آن حضرت است که دارای دو خصوصیت است : معرفت حقه حقیقیه و معرفت صادقه ... پس تأخیر ظهور امام زمان (عج) بازگشتش به ماست. جامعۀ اسلامی ما هنوز آمادگی لازم را برای ظهور امام زمان (عج) به دست نیاورده است و جامعۀ ایمانی ما باید به آن رشد فکری و بلوغ عقیدتی و اخلاقی برسد تا وقتی حضرت، ظهور می فرماید مقدمات کار فراهم شده باشد...


گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95

گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95


خطبۀ دوم :

حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد مومنی ضمن سفارش مجدد به تقوای الهی به ویژه تقوای خدا در ایام البیض ماه شعبان المعظم گفتند : امام باقر (ع) فرمودند : "هی افضل لیله بعد لیله القدر فیها یمنح الله العباد فضله و یغفر لهم بمنه...". بالاترین شب در دوران سال بعد از شب قدر ، شب نیمه شعبان است که خداوند فضل خود را بر بندگانش ارزانی می دارد و آنها را از سر منت و رحمت، می بخشد و می آمرزد. مغفرت خدا مهیاست، خود را در معرض نفحات و برکات الهی قرار دهید و از لحظات معنوی شب نیمۀ شعبان بهره برداری کامل کنید. شب نیمۀ شعبان ، شب احیاست. سعی کنید مجالس جشن امام زمان (عج) مجالس جشن معقول ، مجالسی که مشتمل بر معرفت بخشی ، بصیرت افزایی باشد برگزار کنید و در چنین مجالسی حضور پیدا کنید.
ایشان در همین راستا توصیه هایی به برگزار کنندگان جشن های نیمه شعبان نمودند از جمله : 1) از سد معبر و راه بندان خیابانی پرهیز شود. 2) از آهنگهای مبتذل و حرام استفاده نگردد. 3) از همسایه آزاری خودداری گردد . 4) از اختلاط زن و مرد پرهیز شود.
امام جمعۀ حبیب آباد در ادامه با اشاره به روز نیمۀ شعبان ، روز سربازان گمنام امام زمان (عج) ضمن تقدیر و تشکر از پرسنل خدوم و زحمتکش وزارت اطلاعات گفتند : نیروهای اطلاعاتی با مسئولیتی بسیار خطیر و سنگین مواجه هستند. هم رصد فعالیتهای گروههای مختلف و هم دخالت ندادن حب و بغض ها و گرایش های سیاسی در کار اطلاعاتی ، هم مقابله با اقدامات مخرب توطئه گران و هم رعایت حفظ آبروی افراد، حفظ جان و مال و ناموس مردم، هم مسئولیتی که در قبال نظام به عهده دارند معطل نماند و هم حق افراد ضایع نشود . البته رعایت مسائل شرعی ، اخلاقی و قانونی سرلوحۀ عملکرد دستگاه اطلاعاتی است و امروز سهم عمدۀ امنیت پایدار و حاکم در کشور ، مرهون فعالیت های اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) است و نشانۀ اشراف و تسلط کامل اطلاعاتی وزارت اطلاعات این که تنها در یک سال اخیر، گروههای تروریستی متعددی را که قصد عملیات انتحاری و انفجاری در داخل کشور داشته اند را در مناطق مرزی و بیرون کشور چه مرزهای شرقی و چه غربی ، جنوب و شمال شناسایی کرده و دستگیر کرده اند.
حاج آقا مومنی در پایان خطبۀ با اشاره به روز سوم خرداد (سالروز فتح خرمشهر) روز مقاومت، ایثار و پایداری یاد شهداء گرانقدر جنگ تحمیلی به ویژه شهدای فتح خرمشهر خصوصا شهید محمد جهان آرا و سایر سرداران رشید اسلام را گرامی داشتند و بر زنده نگه داشتن نام و یاد شهداء و این ایام تأکید نمودند.


گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95

گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95


سخنران پیش از خطبه ها :

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95 حجت الاسلام طالبی ، امام جماعت محترم مسجد مرحوم حاج ملاحسین حبیب آباد بودند که با توجه به ایام میلاد با سعادت حضرت مهدی (عج) در سخنانی به ابعاد شخصیتی و شناخت امام عصر ارواحنا فداه پرداختند.

گزیدۀ خطبه های نماز جمعه مورخ 31 اردیبهشت 95

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید