به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید جمعه، 24 مرداد 1399
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

فرازهایی از سخنان امام جمعه محترم حبیب آباد در موضوع ویروس کرونا

توسط : admin
تاریخ : 16-12-1398, 08:45
بازدیدها : 247
فرازهایی از سخنان امام جمعه محترم حبیب آباد در موضوع ویروس کرونا

_ در گرفتاریهایی که در طول زندگی، برای ما پیش می آید، به امتحانات الهی توجه داشته باشیم. خداوند در قرآن ( سوره بقره/ 155) می فرماید:« وَلَنَبلُوَنَّکم بِشیءٍ مّن الخوفِ و الجوعِ و نقصٍ من الاموالِ و الانفس و الثمرات و بَشِّر الصابرین.»... « ما شما را می آزماییم با ترس و گرسنگی اندک و از دست دادن اموال و جانها و میوه ها.»
سپس به کسانی که در این مصائب صبر می کنند و منطقشان، تسلیم امر خدا بودن است، بشارت میدهد که رحمت پروردگار، آنان را فرا میگیرد.
_ تسلیم امر خدا بودن به این است که هم به وظایف بندگی و تکالیف شرعی عمل کنیم و هم تسلیم قضای الهی باشیم.
_ پیامبر خدا (ص) فرمود:« لکل داءٍ دواءٌ » برای هر دردی، دوایی است. و باز فرمود:« لکل داءٍ دعاءٌ » برای هر دردی، دعایی است. یعنی برای شفایافتن، هم دوا و هم دعا، هردو کارساز است. پس برای رسیدن به حوائج و مقاصد هم اسباب مادی معتبر است و هم اسباب معنوی و هیچ یک با دیگری تنافی و تعارض ندارد. ( با توکل زانوی اشتر ببند )
_ برای مقابله با ویروس مُسری و منحوس کرونا، هم توصیه های بهداشتی را رعایت کنیم و هم دعا کنیم و دفع و رفع آن را از پروردگار طلب نماییم.
_ دعای هفتم صحیفه سجادیه (ع) که رهبر انقلاب، توصیه نمودند، مطابق فرمودۀ امام هادی (ع) دعایی است که ائمه در هنگام فراگیری بلاها و غلبه اعدا و نیز هنگام ترس از فقر و تنگی حوصله می خوانده اند. « ان آل محمد یدعون بها عند اِشراف البلاء و ظهور الاعداء و عند تَخَوُف الفقر و ضیق الصدر » ( مهج الدعوات/ ص 325 ) بنابراین سزاوار است این دعا، در هر روز، صبح و شب خوانده شود.
_ یکی از دوستداران امام هادی (ع)، برای رفع سختی ها و بلاهای فراگیر، دعای مخصوصی از آن حضرت(ع) درخواست نمود. امام (ع) در جواب او نوشت:« الزم الاستغفار » ملازم استغفار باش و بر آن مداومت نما.
_ ماه رجب، ماه استغفار و دعا است از فرصت لحظات نورانی این ماه، کمال استفاده را ببریم و با ملازمت بر استغفار در شبانه روز و نیز دعاهای سفارش شده، دفع و رفع این بلای عام را از تمام جوامع بشری، خصوصاً از جوامع اسلامی و بالاخص از کشور عزیزمان ایران و نیز نجات مسلمانان مظلوم هند را از چنگال ظلم و ستم هندوهای افراطی، از درگاه خداوند منان مسألت نماییم.

موضوع : خبرها / خطبه ها ونکته ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید