به پرتال معاونت فرهنگی ستاد نماز جمعه حبیب آباد خوش آمدید امروز : سه شنبه ، 30 مرداد 1397
فهرست
زندگی نامه مؤ سس کانون
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
آخرین مطالب
پر بازدیدترین ها

مبارزه با اشرافی گری

توسط : admin
تاریخ : 9-05-1397, 04:09
بازدیدها : 27
مبارزه با اشرافی گری


تجمل گرایی، آفت انقلابی گری

اخیرا عروسی تجملاتی پسر سفیر ایران در دانمارک و اتفاقات بعد از آن خبرساز شد و دل بسیاری از دلسوزان نظام اسلامی را به درد آورد. همانطور که مقام معظم رهبری در سخنرانی سالگرد ارتحال امام امت بدان اشاره کردند، این انقلاب ارزش ها و اصولی دارد که ملت ایران برای دستیابی به آرمان و هدف والای خود ملزم به رعایت و پیشبرد آن است مخصوصا مسئولان جمهوری اسلامی که باید پیشگام در این امور باشند. از جمله ی ارزش ها اصل ساده زیستی و پرهیز از اشرافی گری است متاسفانه دنیاطلبی و اشرافیت در جامعه ی ما رواج پیدا کرده است و انجام این عمل ناپسند از سوی کارگزاران جمهوری اسلامی مردم را از آینده درخشان انقلاب اسلامی ناامید و راهبردهای جمهوری اسلامی جهت حل مشکلات کشور را خنثی می سازد.

دنیاگرایی بلایی است که پیامبر گرامی اسلام(ص) در مورد امت اسلامی از آن بیمناک بود و امیر مومنان(ع) در خطبه ی شقشقیه خود علت اصلی ناکامی مسلمانان را گرفتار شدن در زرق و برق دنیا معرفی نمود:«... و الله لقد سمعوها و وعوها ولکنهم حلیت الدنیا فی اعینهم و راقهم زبرجها ...» علمای ما جملگی براین اتفاق نظر دارند که تداوم قدرت خاندان بنی امیه و پراکندگی مردم در حمایت از ائمه به خاطر دنیاطلبی عامه ی آنان بود و امروزه نیز اگر از گذشته عبرت نگیریم، محکوم به تکرار تاریخ خواهیم شد.
از این رو در درجه ی اول، مسئولان رده بالای حاکمیتی باید با هرگونه حرکت اشراف گونه در سطح کارگزاران نظام برخورد نمایند و چنانچه از بیت المال و اموال دولتی هزینه شده است نسبت به استرداد آن اقدام نمایند و در درجه ی دوم، خانواده ها در تربیت اسلامی فرزندان خود، مقابله با خوی تجمل گرایی و پرهیز از چشم و هم چشمی ها سعی وافر نمایند تا این بیماری مهلک که به جان ملت ما افتاده است ریشه کن گردد ان شاء الله.

به قلم: امید نوربخش

موضوع : خبرها / اخبار و اطلاعیه ها

با ارسال نظرات ارزشمند خود ما را همراهی کنید

ارسال نظر


نوای وبگاه
پیوندها
جستجو در سایت
عضویت در کانال جبهه فرهنگی
 زندگی نامه موسس کانون حاج سید رضا مومنی
طراحی قالب

بهینه سازی قالب
مرجع وبلاگ نویسان
درباره ما

در راستای منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای مد ظله العالی و تدابیر حکیمانه و حمایت ها معنوی معظمٌ له، کانونهای فرهنگی هنری مساجد که برخاسته از مسجد و خانه خداست برای تربیت جوانان و نوجوانان به ویژه جوانان مسجدی و با هدف مبارزه فرهنگی با تهاجم فرهنگی دشمن شکل گرفته است. کانون فرهنگی هنری المهدی (عج) مسجد امام صادق علیه السلام (ملاعباس) حبیب آباد برخوار بیشتر بخوانید