نماز جمعه مورخ 94/12/28
نویسنده :  admin
تاریخ :  28-12-1394, 20:32

نماز جمعه مورخ 94/12/28

خطیب جمعه حبیب آباد در خطبه های نماز جمعه این هفته پس از سفارش به تقوای الهی به بیان آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین علیهم السلام در خصوص موضوع قسم پرداختند.
حاج آقا مومنی در ادامه با تبیین انواع قسم در فقه اسلامی و احکام کلی آن ، قسم تحقیقی که یکی از انواع قسم می باشد را تشریح نمودند و با استناد به روایات وارده ، برخی از آثار و عواقب قسم دروغ (کوتاه شدن عمر انسان، خالی شدن شهرها از سکنه و ...) را بیان کردند.
امام جمعه حبیب آباد در خطبه دوم پس از سفارش مجدد به تقوای الهی، به موضوع نوروز از دیدگاه ائمه معصومین علیهم السلام پرداختند و با بیان احادیثی از امیر مومنان حضرت علی علیه السلام و امام صادق علیه السلام، همگان را به رعایت تقوای الهی در این ایام و توجه به سنت های پسندیدۀ نوروز که مورد تأیید شارع مقدس نیز می باشد (خانه تکانی و نظافت، صله ارحام و ...) توصیه نمودند.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به روز بیست و نهم اسفند و ملی شدن صنعت نفت و گرامیداشت تلاش افرادیکه در به ثمر رسیدن این نهضت مجاهدت نمودند، گفتند : امروزه نیز دولتمردان و مردم عزیز کشور اسلامی ایران باید با نهضتی دیگر در این صنعت ، نسبت به استفاده این نعمت خدادادی در چرخۀ تولید کشور خودمان و تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند.
خطیب جمعه حبیب آباد در پایان خطبه دوم و در ایام پایانی سال 94 ، یاد و خاطرۀ شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشتند.

نظرات :  (0)

ارسال نظر
نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
دو کلمه نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید: *

قدرت گرفته از دیتالایف انجین
گرافیک وبهینه سازی مرجع وبلاگ نویسان